Raw Law with Love

Šetrně k přírodě, zdravě pro lidské tělo

Na začátku byla inspirace. Rajská zahrada plná darů přírody na ostrově Jamajka přivedla Ondru na myšlenku vyrobit zmrzlinu nové doby. 100% přírodní. Bez laktózy, lepku, stabilizátorů, barviv, dochucovadel a přidaného cukru. Z těch nejčístších surovin. Vyrobenou na principech etického a trvale udržitelného podnikání.

Následoval roční vývoj. Testování technologických postupů, ochutnávání a ladění. Pochopení biologie a chemie rostlinné říše. Výsledkem byla první raw bio zmrzlina na světě. 100% zdravá a chutná. Šetrně zpracovaná a složením jednoduchá. Rawito Ice Dream!

Sen se stal skutečností. Jistě k tomu přispívá i název Rawito – “Ra” (egyptský bůh slunce) a “Wito” (obdoba latinského slova “život”).

Božskou chuť Rawito Ice Dream totiž nedělá pouze výběr 100% přírodních bio surovin – primárně je to nadšení zodpovědně a vědomě tvořit lepší svět.

Ekologie a udržitelnost

Co je dobré pro přírodu, je dobré i pro nás. U každého kroku, který v Rawito děláme, posuzujeme jeho udržitelnost a vliv na životní prostředí.

Veškeré suroviny, které používáme k výrobě zmrzlin, jsou v bio kvalitě. Pocházejí od zodpovědných zemědělců, které ve většině případů známe osobně. Jeden jediný kakaový bob nebyl ošetřen chemicky ani hnojen syntetickými hnojivy. Většinu surovin sklízejí naši dodavatelé ručně a s maximální péčí o půdu a krajinu své země.

Všechny produkty Rawito mají bio certifikát. Odpad z výroby minimalizujeme a důsledně třídíme. 100 % organického odpadu kompostujeme.

Náš výrobní proces je nastaven tak, aby minimalizoval spotřebu vody. Pracujeme na jeho stálém zlepšování a hledáme cesty, jak uspořit každou kapku. Výrobu jsme přesunuli do přírodní lokality Šumava s vlastním pramenitým zdrojem.

Při výrobě využíváme energii z obnovitelných zdrojů od Nano Energies i za cenu zvýšených nákladů.

Obaly nanuků jsou vyrobeny ze 100% kompostovatelných materiálů. Vrchní krabička je z recyklovaného papíru. Vnitřní průsvitný obal je vyrobený na škrobové zi, který je 100% biodegradabilní (kompostovatelný).

So the story goes

Rawito Ice Dream – zmrzlina pro nový svět.

Rawito je inspirativní cesta za dobrodružstvím. Krok za krokem tvoříme způsob, jak podnikat prospěšně a vědomě. Hledáme nové pohledy na to, co je a co není dobré. Záleží nám na tom, aby Rawito bylo v souladu s planetou, s lidmi a se vším živým.

Prvním bio raw nanukem na světě to celé jen začíná …

Icon__story_world

Nový web

Rawitu je právě pět let. Má nový web s e-shopem a začíná rozesílat zmrzliny skoro po celé Evropě. Zabalené do suchého ledu je umíme doručit až k vám domů. Už jste si objednali?
Icon__story_market

BIOFACH

Je čas na největší světový  veletrh bio produktů – německý Biofach. Teď už ví celý svět, že první bio raw nanuky se jmenují Rawito a jsou z České republiky.
no šugr

Ještě blíž přírodě

Rawito se stěhuje do nového domova. Vyrábíme ho teď na Šumavě, z vlastní pramenité vody a uprostřed krásné přírody. V prostorách 1 500 m2 vznikají nové příchutě a rodí se nové plány.
Icon__story_smajl

15 000 fanoušků

Rawito žije i na sociálních sítích. Oslavili jsme 15 000 fanoušků a těšíme se na další. Soutěže, fotky z akcí, nové příchutě – naši fanoušci všechno vědí první.
Icon__Ice_dream

Vikingové a nanuky?

V severní Evropě se o nás také potřebovali dozvědět. Proto jsme vyrazili na veletrh Natural Products Scandinavia ve Švédském Malmo a tím se nám otevřel severský trh. Potomci bojovných Vikingů vyměnili zbraně za nejlepší bio raw nanuk na světě.
Icon__story_star

Nový produkt

Vysušit zmrzlinu? To snad může napadnout jenom našeho Ondru. Tak vznikla skvělá svačinka připomínající sušenku s otvorem – limitovaná edice Space Donutů neboli lyofilizované zmrzliny ve tvaru donutu.
Icon__Ice_dream

Reportáž v TV NOVA

O příběh značky Rawito se začínají zajímat média. Jak se z prvního nápadu zrodil velkoobchod? A jak si splnit velký sen a přitom neškodit planetě? To všechno Ondra vyprávěl v pořadu Víkend na TV NOVA.
Icon__story_events

Exkurze pro děti

Kdo by nebyl zvědavý, jak se vyrábí první bio raw nanuk na světě? Děti mají rády zmrzlinu a my v Rawitu zase máme rádi děti. Tak jsme to spojili. Pořádáme exkurze do výrobny pro tábory a školní třídy. Užijeme si spoustu legrace.
Icon__story_market

Rozšířujeme prodejní síť

Postupně se přidávají další obchody, které chtějí naše nanuky prodávat. V roce 2016 už najdete Rawito na 150 prodejních místech.
Icon__story_world

… a svět je rád

Rawito uspěšně vstoupilo na trh v Německu a Velké Británii, odteď je k dostání v řetězcích Alnatura nebo Planet Organic.
Icon__story_market

Míříme do světa…

Vyrážíme za novými zákazníky po Evropě. Máme stánek na veletrzích Veggie World v Dusseldorfu a Natural and Organic Products v Londýně.
Icon__story_smajl

Víme, od koho nakupujeme

Začali jsme navazovat osobní vztahy s drobnými biozemědělci v Africe. Ghana (kešu a kokos), Madagaskar (vanilka), Tunisko (datle) a Pobřeží Slonoviny (kakaové boby)
Icon__story_star

Hurá za zákazníky!

Rozvážíme nanuky stylově – pořídili jsme první Rawito rozvozové kolo na solárním pohonem. Náš Ice Dream Bike. Řídit ho je v naší firmě za odměnu.
Icon__story_market

Náš první veletrh

Rawito jsme hrně představili na naší první veřejné akci – veletrhu Biostyl v Praze. Dát lidem ochutnat skvělou zmrzlinu je radost. A zájem byl veliký.
Icon__story_machine

Bez strojů to nepůjde

Poptávka rychle rostla a potřebovali jsme lepší vybavení. Vyrobit 1000 nanuků denně, to už chce speciální technologii.
Icon__Ice_dream

První manufaktura

Ondra se pustil  do splnění svého snu naplno.  Pro malosériovou výrobu si pronajal svůj první prostor – 120 m2 ve Všestarech u Prahy. Tady vznikly první příchutě Rawito a odsud putovaly k prvním zákazníkům.
Icon__story_star

… jmenuje se Rawito!

Rawito je spojením slov Ra (egyptský bůh slunce) a Wito (obdoba latinského slova „život“). Rawito jsou první raw nanuky na světě v biokvalitě.
Icon__Ice_dream

První nanuk je tu …

Náročným vývojem technologického a výrobního procesu došel Ondra až ke zdárnému cíli – začal ručně vyrábět raw nanuky, o kterých snil. Chutné, zdravé a vzniklé na principech etického a trvale udržitelného podnikání. Bez přidaného cukru, tuku a stabilizátorů. 
Icon__story_star

Zrodil se nápad

Náš zakladatel Ondra miluje cestování. Miluje taky lidi, slunce a přírodu. To všechno se mu při cestě na Jamaiku spojilo v jeden nápad. Vyrobit zmrzlinu z nejčistších surovin naší planety. Nejchutnější, nejpoctivější a plnou slunce. Prostě bio raw nanuky.

Basically Raw

“Ice Dream” – první raw bio zmrzlina na světě

Rawito je jedinečná značka s jedinečným konceptem. Naše produkty obsahují pouze raw suroviny rostlinného původu v bio kvalitě. Tedy buď čerstvé, nebo šetrně zpracované při teplotách do 42 °C. Díky tomu jejich výživové a enzymatické kvality zůstávají zachovány.

Icon__Eco_energy

Ekologický výrobní proces

Naše zmrzlina se vyrábí ručně za pomoci energie z obnovitelných zdrojů Nano Energies. Veškerý odpad je likvidován s minimálním dopadem na životní prostředí, převážně kompostováním.
Icon__Vegan

Vegan

Používáme výhradně kvalitní raw suroviny rostlinného původu.
no šugr

BIO certifikáty

Naše produkty jsou certifikované společností Biokont na evropské standardy.
Icon__Gluten

Bezlepkové

Naše zmrzliny jsou 100% bezlepkové. Ve výrobně se nezpracovávají žádné suroviny obsahující lepek.
Icon__Dairy

Bez laktózy

Při výrobě nejsou používány žádné živočišné suroviny, mléko, ani mléčné produkty.
Icon__GMO

Bez GMO

Pracujeme pouze s geneticky čistými potravinami.

Standards & Certificates

Farmer friendly

Podporujeme rodinné podnikání farmářů na druhém konci světa

Zakládáme si na kvalitě, proto vybíráme jen ty nejkvalitnějších bioingredience z jejich přirozeného prostředí. Naše dodavatele jednotlivých ingrediencí známe, ať jsou z druhého konce světa. 80 % našich dodavatelů jsou malé farmářské společnosti nebo rodinné podniky v Africe. Pomáháme tak přirozenému rozvoji pracovních podmínek tam, kde se základy našeho produktu rodí.

Arašídové máslo

GrowTech, Egypt

Na arašídy mají u našeho egyptského dodavatele bio plantáž, biopěstování i biozpracování. Krok za krokem dokonale zvládnutý proces pro zdravou planetu.

Kokos

Truecoco, Ghana

Z Ghany dovážíme nejlepší kokos, jaký jsme na světě našli. Pěstují ho tu v certifikované biokvalitě a dávají si záležet na každém detailu výrobního procesu. Pracují tu usměvaví spokojení lidé, kteří dostanou za svou práci férově zaplaceno.

Maca

Merrill Natura, Peru

Dodavatel typických peruánských plodin pěstovaných organicky s ohledem na přírodu i místní obyvatele. Přáním Merrill Natura je jít ostatním pěstitelům příkladem v čestném a udržitelném přístupu k životnímu prostředí.

Čokoláda

Kokoa Kamili, Tanzánie

Výrobce nejlepšího kakaa v Tanzánii, navíc v organické kvalitě, s velkou péčí o čistotu půdy, vody a o dobrý život drobných zemědělců. Říkají: „Co je dobré pro místní farmáře, je dobré i pro kakao“. A myslí tím i zdravé životní prostředí.

Baobab

B´Ayoba, Zimbabwe

Baobab od místních malých zemědělců, pěstovaný v biokvalitě. S ohledem na udržitelnost a na dobré životní podmínky těch, kteří se o rostliny starají od semínka po olej v lahvi.

Mandle

Italian Almond, Itálie

„Každý by měl dát světu ze sebe to nejlepší. My dáváme mandle v biokvalitě, vypěstované na italském slunci, zdravé půdě bez chemie a pečlivě každý den zpracovávané námi lidmi.“

Vanilka

The Madagascar Vanilla Company

Ručně sbíraná a pečlivě kontrolovaná vanilka z biofarmy Vanilla Company na Madagaskaru. Její motto: „Nespokoj se v životě s ničím míň, než je nejlepší vanilka na světě.“

Datle

Farma Doudjebel, Tunisko

Certifikovaná biofarma, která cítí jako své poslání naučit svět vidět v datlích poklad zdravé přírodní stravy. Šťavnatou a sladkou perlu každého prostřeného stolu.

Lískové oříšky

Altalanga Acianda Agricola, Itálie

Na této biofarmě říkají, že „obdělávají svou milovanou zemi v novém duchu pro nové generace“. Zkoumají nové cesty, jak udržitelně a šetrně pěstovat lískové oříšky. A jde jim to skvěle.

Kešu

Farma Mimcashew, Ghana

Rodinná farma, která pěstuje kešu oříšky v biokvalitě na hranici deštného lesa a savany. Sympaťáci, jejichž snem je zdravá a silná země.