O Rawitu

Ekologie & udržitelnost

Co je dobré pro přírodu, je dobré i pro nás. U každého kroku, který v Rawito děláme, posuzujeme jeho udržitelnost a vliv na životní prostředí. Věříme, že lze podnikat eticky k lidem i všemu živému. Každý den k tomu hledáme další cesty.

Proto:

Veškeré suroviny, které používáme k výrobě zmrzlin, jsou v bio kvalitě a pocházejí od zodpovědných zemědělců. Ani jeden kakaový bob, ani jeden plod švestky nebyl ošetřen chemicky. Všechny suroviny jsou v bio kvalitě a většinu z nich sklízejí naši dodavatelé ručně. Všechny produkty Rawito mají bio certifikát.Odpad z výroby minimalizujeme. Co to jde. Určité množství odpadu však přesto vzniká a to důsledně třídíme. 99 % z toho jsou slupky, jádra, listy, skořápky. Zkrátka organický odpad, který kompostujeme.

Na úklid výrobních prostor používáme ekologické prostředky.

Náš výrobní proces je nastaven tak, aby minimalizoval spotřebu vody. Pracujeme na jeho stálém zlepšování a hledáme cesty, jak uspořit každou kapku.

Při výrobě využíváme energii z obnovitelných zdrojů i za cenu zvýšených nákladů.

Obaly nanuků jsou vyrobeny ze snadno recyklovatelných materiálů. Vrchní krabička je z recyklovaného a recyklovatelného papíru. Vnitřní průsvitný obal, vyrobený na škrobové bázi, je 100% biodegradabilní (kompostovatelný).

K prodeji zmrzlin ve městě používáme energeticky soběstačná elektrokola.