Maca kořen

Životabudič z velehor

Maca, neboli Řeřicha peruánská patří mezi superpotraviny a používá se jako prášek z kořene rostliny. Vzhledově je podobná mrkvi a pěstuje se na náhorních plošinách And v nadmořské výšce okolo 4000 m nad mořem. Již staří Inkové dobře znali pozitivní účinky této zeleniny na naše zdraví. Maca zvyšuje hladinu kyslíku v krvi, čímž dodává vitalitu a vytrvalost. je lehce stravitelná a přirozeně obsahuje vysoké množství minerálů.

Zdravotní benefity: pozitivní vliv maky na reprodukční a sexuální funkce: plodnost, potence, zvýšení libida, snížení problémů při menstruaci a menopauze, pozitivní vliv na hormonální hladiny v těle, je výborný prostředek proti stresu, zlepšuje fyzické a psychické výkonnosti, prodloužuje život a zpomaluje stárnutí, pomáhá organismu zvádání fyzické zátěže a stresu, zlepšuje funkci imunitního systému až o 15 %, podporuje spalování tuků.

Vitamíny: Maca obsahuje 20 aminokyselin, 7 z 8 esenciálních. Maca je bohatá na vápník, hořčík, fosfor, draslík, síru, sodík a železo, obsahuje stopové minerály jako zinek, jod, měď, selen, bismut a mangan. Je také bohatá na vitamíny B1, B2, C a E.

Země původu: Peru