Irský mech

Zdraví ukryté v jedné řase

Irský mech je nejčastější řasou rostoucí v okolí Irska. Jde o druh mořské řasy, díky svým výživovým hodnotám patří mezi superpotraviny. Obsahuje vysoké množství kolagenu, který je základním stavebním materiálem těla všech savců. Zhruba 30 % lidského těla tvoří právě tato látka, jde o oči, vlasy, kůži, nehty, kloubní ústrojí, šlachy a zuby. Značná část populace trpí nedostatkem kolagenu v důsledku moderních stravovacích návyků, jako je například konzumace pouze libového masa. Irský mech je nejlepším rostlinným zdrojem kolagenu na světě. V dnešní době opět pomalu získává svoji zaslouženou popularitu nejen jako výborný zdroj vitamínů a minerálů, ale také jako skvělý pomocník v kuchyni při přípravě různých pokrmů.

Zdravotní benefity: 

  • Irský mech odstraňuje radiaci a toxické látky z těla.
  • Je vhodný pro léčbu řady problémů od poruchy močového měchýře, zánětu průdušek, střevních problémů, infekčních otoků kloubů, plicních potíží, problémů se štítnou žlázou, až po tuberkulózu. Vyživuje klouby a vazy.
  • Pomáhá proti vředům a nádorům.
  • Má antivirové účinky, vyživuje pleť, vlasy a pomáhá při třepení a lámání nehtů. Zpomaluje stárnutí orgánů a pokožky.

Vitamíny a minerály: irský mech je velice bohatý na kolagen a vitamíny A, D, E, F a K. Dále obsahuje významné množství vápníku, jódu, síru draslíku a selenu.

Země původu: Irsko